sluit

Stuur door

NB: De ingevoerde informatie wordt NIET door ons bewaard voor commerciële doeleinden, maar uitsluitend gebruikt voor het versturen van dit mailtje.

Protocol ERWD

De groeiende aandacht voor rekenproblemen en dyscalculie heeft geleid tot een protocol ERWD (ernstige reken- en wiskundeproblemen en dyscalculie).

Passend aanbod
Om het protocol handen en voeten te geven, ontwikkelde de CED-Groep bijpassend en aanvullend aanbod:

  • Conferentie Uitgerekend? over het gebruik van het protocol ERWD op school
  • Voorlichting op scholen of voor samenwerkingsverbanden over het protocol ERWD
  • Een quickscan waarin de school wordt doorgelicht op het planmatig rekenbeleid, het volgen van de opbrengsten, vroegtijdige signalering en preventie van rekenwiskunde-problemen, kenmerken van goed rekenonderwijs zoals differentiatie en mogelijkheden tot handelingsgerichte diagnostiek. Dit kan als basis dienen voor een plan van aanpak en als kwaliteitsverantwoording.
  • Inhoud op concreet handelingsniveau bij de verschillende fasen en sporen.
  • Procesdiagnostiek uitvoeren dat handvatten geeft voor de aanpak en remediering van het rekenprobleem
  • Psychodiagnostisch onderzoek (o.a. IQ-onderzoek) in combinatie met gestandaardiseerde rekentoetsen kunnen de achterstand betrouwbaar vaststellen.
  • Binnen de cursus Rekenspecialist komen de voorlichting en de inhoud op concreet handelingsniveau aan bod.
  • De cursus Ernstige-rekenproblemen en dyscalculie in de bovenbouw is met het protocol geactualiseerd.

Lees meer over het Protocol ERDW in onze online folder:

Interesse?
Neem dan contact op met Carla van Doornen: c.vandoornen@cedgroep.nl

 

Direct contact

Carla van Doornen Kennismanager