Gesprekken met ouders over (vermoedens van) kindermishandeling (S5240B)
Voor wie is de training bedoeld?
Intern begeleiders, vertrouwenspersonen, leerkrachten, pedagogisch medewerkers en directies po/so
Waar gaat het over?
Centraal in deze workshop staat het oefenen in het voeren van gesprekken. Het gaat hierbij om gesprekken met ouders rondom (vermoedens van) kindermishandeling/huiselijk geweld. U oefent dit gesprek in een kleine groep met een trainingsacteur.Dit gesprek is naar een voorbeeld uit uw eigen praktijk. De ervaring die u op doet is dus direct te vertalen naar de praktijk van alle dag. Ook het volgen van gesprekken van andere deelnemers kan leiden tot nieuwe inzichten.
Wat u verder nog moet weten...
- Basiskennis over de belangrijkste vormen en signalen met betrekking tot kindermishandeling (inclusief de Meldcode) worden bekend verondersteld. Kijk vanaf september ook eens op www.meldcodeopschool.nl of volg eerst de module: Huiselijk geweld: meldcode en zorgstructuur.
- Tijdens deze module Gesprekken voeren met ouders over (vermoedens) van kindermishandeling, gaan we ook niet in op het (h)erkennen van kindermishandeling of seksueel misbruik. Ook hiervoor kunt u ook een aparte module volgen.
Inschrijfformulier (svp gewenste datum en plaats in het veld opmerkingen aangeven)
Data schooljaar 2011-2012
voor po/so
S5240A 5 oktober 2011 Maartensdijk
S5240B 7 december 2011 Eindhoven
S5240C 8 februari 2012 Zwolle
S5240D 11 april 2012 Rotterdam
voor vo/vso
S5240E 13 juni 2012 Rotterdam
Tijd
13.30 - 17.00 uur
Plaats
CED-Groep, vestiging Rotterdam (vergadercentrum)
Kosten
€ 295,- per deelnemer
Groepsgrootte
Minimum en maximum aantal deelnemers is 10.
Inhoudelijke informatie en cursusleiding
Nicolette Ree
n.ree@cedgroep.nl