IKCA dreumes 242

Piramide (Groep 1 en 2)

Starten met Piramide op school

  • Hoe implementeer je Piramide zodat leerkrachten en onderwijsassistenten er beredeneerd mee werken?
  • Hoe realiseer je een dekkend aanbod voor alle kinderen in de groep?
  • Hoe zorg je voor een hoge didactische en pedagogische kwaliteit in de school?

Scholen met ervaring in Piramide

  • Hoe houd je de kennis en vaardigheden van leerkrachten en onderwijsassistenten actueel?
  • Hoe zorg je voor een goede implementatie als je start met KVS de Ontwikkeldriehoek
  • Hoe werk je met Piramide doelgericht aan cruciale doelen (basisvaardigheden)?

Samenhang en spel in een krachtige leeromgeving  

Piramide helpt je om alle ontwikkelgebieden op een natuurlijke manier te verbinden: taal, rekenen, sociaal-emotionele ontwikkeling, motoriek en meer. Je werkt thematisch met projecten die aansluiten bij de belevingswereld van jonge kinderen. Deze projecten zijn volledig uitgewerkt, met suggesties voor hoeken, kringactiviteiten en momenten van zelfstandig of gezamenlijk spel. Spel staat daarbij centraal. Je richt de speel-leeromgeving bewust in, zodat kinderen worden uitgedaagd en betrokken raken.   

Piramide heeft een eigen volgsysteem: de Ontwikkeldriehoek. In één oogopslag zie je waar je groep staat en welke gebieden extra aandacht vragen. Je kunt ervoor kiezen dit systeem te gebruiken, maar Piramide is ook goed te combineren met een eigen volgsysteem.  

Voor- en vroegschoolse educatie (vve) 

Piramide is officieel erkend als vve-programma. De methode is ontwikkeld voor kinderen van twee tot zeven jaar. Het doel is helder: alle kinderen gelijke ontwikkelkansen bieden, en het risico op achterstanden verkleinen.  

Erkend VVE certificaat Piramide: Module 1 Basisbekwaam 

Je volgt een goed onderbouwde en praktische training, krijgt coaching en werkt aan je eigen portfolio. Tijdens de trainingen wordt de verbinding gelegd met jullie eigen visie, werkwijze en schoolontwikkeling. 

Je leert onder meer over:  

  • De onderbouwing van Piramide
  • Plannen en organiseren; jaar, project en dag; 
  • Werken vanuit de 4 projectstappen: de didactische opbouw in de projecten van Piramide;
  • Inrichten van een rijke speelleeromgeving 
  • Stimuleren van spel, spelbegeleiding
  • Stimuleren van de brede ontwikkeling van de kinderen (o.a. taalontwikkeling, rekenontwikkeling, motorische ontwikkeling en sociaal emotionele ontwikkeling);
  • Effectief managen van de groep
  • Observeren en evalueren
  • Bieden van differentiatie
  • Ouderbetrokkenheid 

Staat Piramide al in jullie scholen/ bestuur en wil je nieuwe medewerkers laten opleiden, neem dan contact met ons op voor een traject op maat.   

Ben jij intern begeleider/ kwaliteitscoördinator en wil jij goed zicht hebben op de resultaten, vaardigheden van de leerkrachten/ onderwijsassistenten of heb je behoefte aan een sparringpartner? Neem dan contact met ons op.  

Verdieping: nascholing en bijscholing 

Om de kennis en vaardigheden actueel te houden is het advies om jaarlijks bij te scholen of in ieder geval minimaal één keer per drie jaar een bijscholing van Piramide af te ronden.  

Wil jij een verdieping op: 

  • Spel stimuleren, spel begeleiden, spelend leren in een rijke speelleeromgeving
  • Beredeneerd werken met jullie kindvolgsysteem en Piramide (doelgericht werken/ OGW4D: Data, Duiden, Doelen en Doen)
  • Thematisch werken/ thematiseren met Piramide
  • Piramide aanbod verdelen over een schooljaar
  • Didactisch handelen van de leerkracht/  onderwijsassistent (zoals DPL, EDI ed.)
  • Werken met de Ontwikkeldriehoek
  • Differentiatie (basis, tutor en pienter aanbod en/ of baby, dreumes, peuter)
  • Piramide aansluitend op jullie visie
  • Basisvaardigheden in Piramide (cruciale doelen)
  • Gericht werken met ontwikkelingsmateriaal
  • Sensomotoriek
  • Coöperatief leren
  • Taaldenken
  • Zelfsturing en executieve functies
  • Fonologisch en fonemisch bewustzijn
  • Tweedetaalverwerving
  • Beeldende ontwikkeling
  • Cultuur sensitief/ inclusief werken
  • ... 

Willen jullie met andere onderwerpen aan de slag voor de nascholing/ bijscholing op Piramide? Neem contact met ons op, dan bespreken we wat er mogelijk is. 

Ester van den Boog 4

Meer weten, of direct aan de slag?

Onze adviseur Ester van den Boog denkt graag met je mee over wat past bij jouw organisatie.

x